همه چیز پیرامون جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث موتور سیکلت

زمان مطالعه: 2 دقیقه

در حال حاضر حدود 10 میلیون موتورسیکلت در کشور تردد دارند که فقط 5 درصد آنها بیمه‌نامه دارند که واقعاً این آمار تکان دهنده و خطرناک است. از این رو شرکت بیمه مرکزی با همکاری نهادهای مربوطه، طرح‌هایی را برای بخشودگی جریمه دیرکرد بیمه موتور موتورسیکلت‌ها اجرا می‌کنند تا موتورسواران را به بیمه کردن موتور خود تشویق کنند.

 

جریمه دیرکرد بیمه موتور

این جریمه بصورت روز شمار است و با توجه به نوع موتورسیکلت خود باید مبالغی را که در جدول پایین مشخص شده است را پرداخت کنید.

نوع موتورمبلغ روزانه جریمه به تومان (نرخ سال 99)
موتورسیکلت گازی960
موتورسیکلت دنده‌ای یک سیلندر1170
موتورسیکلت دنده‌ای دو سیلندر1290
موتورسیکلت سه‌چرخ1380

توجه: طبق قوانین، جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث موتور سیکلت حداکثر برای مدت 365 روز اعمال می‌شود. یعنی اگر شما موتور سیکلتی تک سیلندر (مانند بنلی 150 یا هوندا CDI) دارید که دو سال نیم بیمه آن را تمدید نکرده‌اید و حالا قصد دارید آن را بیمه کنید، تنها جریمه دیرکرد یکسال که معادل است با 427,000 هزار تومان از شما علاوه بر هزینه بیمه‌نامه جدید گرفته خواهد شد

 

بخشودگی دیر کرد بیمه موتورسیکلت

همانطور که گفته شد بخشودگی جریمه دیرکرد بیمه در برخی مواقع برای افزایش انگیزه راکبان توسط سازمان بیمه مرکزی انجام می‌شود. توجه کنید هیچ یک از شرکت‌های بیمه و یا واسطه حق بخشش یا حتی تخفیف جریمه دیر کرد بیمه را برای هیچ وسیله نقلیه از جمله موتورسیکلت را ندارند. اما با تجربه‌ای که طی سالیان اخیر بدست آمده احتمال اجرای طرح‌های بخشودگی بیمه در اواخر تابستان و زمستان زیاد است.

توجه: هم اکنون شما می‌توانید از تاریخ 15 آبان تا 29 اسفند (سال 99)  بدون پرداخت جریمه دیرکرد بیمه کنید و تخفیف 100% از بیمه مرکزی دریافت کنید. توجه کنید این بخشودگی تنها برای بیمه نامه یکسال به بالا لحاظ شده است، بنابراین اگر قصد بیمه 3 ماه و 6 ماهه را دارید باید جریمه دیرکرد خود را بصورت کامل پرداخت نمایید.

 

سوالات متداول

  1. طرح بخشودگی برای خرید آنلاین بیمه اجرا می‌شود؟ بلی؛ شرکت‌های واسطه بیمه نیز این تخفیف‌ها را اعمال می‌کنند.
  2. جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت چقدر است؟ بستگی به نوع موتور سیکلت شما دارد که در جدول این صفحه می‌توانید ببنید.
  3. بخشودگی جریمه بیمه همیشه هست؟ خیر؛ امسال (99) با توجه به ضربه به کسب و کارها این طرح بخشش دیرکرد بیمه دو بار یکی در شهریور و یکی در آبان اجرا شد و ممکن است دیگر همچین طرح‌هایی را مشاهده نکنیم.
  4. موتوری خریده‌ام که بیمه ندارد آیا جریمه میشوم؟ در بدترین حالت تقریبا 500 تا 600 تومان به دلیل عدم دریافت بیمه جریمه می‌شود و باید برای بیمه کرد موتور خود حدوداً 1,000,000 تومان هزینه کنید.
  5. بخشش برای موتورهایی که توقیف هستند هم شامل می‌شود؟ بلی؛ برای ترخیص موتور خود کافیست طبق تعرفه‌ها حق بیمه را پرداخت کنید.
  6. طرح بخشودگی بیمه چه زمانی اجرا می‌شود؟ زمان دقیقی ندارد اما اجرای آ در اواسط تابستان و زمستان زیاد است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید